Rusza sezon letni na kąpielisku Winiary – Gniezno

iplywamy 15:45

Rusza sezon letni na kąpielisku Winiary – Gniezno

Rusza sezon letni na kąpielisku Winiary - Gniezno

Tradycją stało się już, że wraz z rozpoczęciem wakacji rusza sezon letni na Kąpielisku Winiary.

Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji zadbał o to, aby mieszkańcy Gniezna chcący wypocząć w naszym mieście mogli miło i bezpiecznie spędzić czas nad wodą.

Na kąpielisku uporządkowano już teren, uzupełniono piasek plażowy, wyrównano dno, oraz brzeg jeziora. Dziś trwały pracy wykończeniowe związane z przygotowaniem niezbędnego sprzętu ratowniczego i pływającego.

Nad jezioro zapraszamy już od jutra tj. od 28 czerwca br.  Nad bezpiecznym pobytem na kąpielisku osób kąpiących się czuwa wykwalifikowana kadra ratownicza.

Kąpielisko podzielone zostało na dwie strefy:

  • pierwsza z nich dla osób niepływających do głębokości 1,20 m /oznaczona bojami czerwonymi/. Jest tu również tzw. brodzik dla dzieci.
  • druga strefa dla pływających oznaczona bojami żółtymi.

Przypominamy, iż w rok u 2011  otrzymaliśmy jako GOSiR wyróżnienie dla naszego kąpieliska przyznane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezesa Zarządu WOPR Województwa Wielkopolskiego za organizację bezpiecznego kąpieliska wykorzystywanego do kąpieli w sezonie letnim.

Kąpielisko czynne będzie przez całe wakacje, tj. do 31 sierpnia br.  Strzeżone jest codziennie w godz.10.00 do 18.00.

Na terenie Kąpieliska wypożyczyć będzie można również sprzęt pływający, oraz skorzystać z uruchomionego tam punktu gastronomicznego.

Jest to idealne miejsce na spacery, rekreację i wypoczynek dla mieszkańców Gniezna i turystów. 

Rusza sezon letni na kąpielisku Winiary - Gniezno Rusza sezon letni na kąpielisku Winiary - Gniezno Rusza sezon letni na kąpielisku Winiary - Gniezno

ZAPRASZAMY !

Źródło: materiały GOSiR Gniezno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × jeden =