Akwapark – rozrywka dla dzieci i dorosłych

iplywamy 12:06

Akwapark – rozrywka dla dzieci i dorosłych

Akwapark-dla-dzieci-i-doroslych

Akwapark – rozrywka dla dzieci i dorosłych

Zwykle akwapark kojarzy się z dziećmi szalejącymi na wodnych atrakcjach. Czy jednak na pewno akwapark to miejsce przeznaczone tylko dla najmłodszych? Wydaje się, że dzisiaj ogrom atrakcji i ich różnorodność potrafią zapewnić rozrywkę również dorosłym w różnym wieku. Często zjawiają się oni w kompleksie basenowym nie tylko po to, aby opiekować się swoimi pociechami.

Co przyciąga do akwaparku?

Niewątpliwie, każdy kompleks jest nieco inny, wiele z nich jest ubogich i nieposiadających zbyt atrakcyjnej oferty. Jednak niektóre obiekty proponują ogrom atrakcji odpowiednich dla każdej grupy wiekowej. Warto wymienić, co ma do zaoferowania dorosłym dobry akwapark w Polsce:

1. Imponujące zjeżdżalnie – w dobrym obiekcie dominują długie i strome zjeżdżalnie, przeznaczone dla dorosłych, ewentualnie dla nastolatków. Dzieci często mają na nie zakaz wstępu, poza tym boją się tak ekstremalnego doświadczenia. Zawrotne prędkości osiągane na zjeżdżalniach gwarantują wzrost poziomu adrenaliny i zastrzyk silnych emocji niezależnie od wieku.

2. Barek wodny – dzisiaj jest to już całkowicie normalne, że akwapark w Polsce posiada barek, w którym można złożyć zamówienie, nie wychodząc z basenu. Najczęściej podaje się w nim napoje chłodzące i ciepłe. Ponadto, w dobrym akwaparku serwuje się również ciepłe posiłki oraz przekąski. Wizyta w barku wodnym to okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

3. Infrastruktura do sportów wodnych – Coraz częściej akwaparki oferują mocno zróżnicowaną rozrywkę. Tym samym obok leniwego wypoczynku w barze lub jacuzzi, można również skorzystać z boiska do piłki wodnej lub umieszczonej w basenie ścianki wspinaczkowej. Coraz popularniejsze jest także urządzanie w akwaparku dwóch siłowni – jednej w basenie, a drugiej na lądzie.

4. Strefa wypoczynkowa – obowiązkowy element każdego akwaparku w Polsce. Wanny z jacuzzi czy sauny cieszą się ogromną popularnością. Natomiast po aktywnym wypoczynku nie brakuje chętnych do skorzystania z regenerujących hydromasaży.

5. Miejsce od pływania – każdy akwapark w Polsce, obowiązkowo powinien posiadać również strefę do pływania. Mowa o długim basenie przeznaczonym dla miłośników pokonywania kolejnych długości.

Największy akwapark w Polsce

Dzisiaj w Polsce działa wiele akwaparków, jednak zwykle kompleks basenowy oferuje jedynie namiastkę wymienionych powyżej atrakcji. Wszystkie z nich posiada jednak największy kryty akwapark w Polsce – Parkwodny.pl. Zarówno młodzi i starsi znajdą tu wystarczająco dużo atrakcji, aby miło i ciekawie spędzić nawet cały dzień.

2 komentarze do “Akwapark – rozrywka dla dzieci i dorosłych

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    13 + 20 =