Gdzie są najlepsze baseny i aquaparki w Polsce?

iplywamy 08:01

Gdzie są najlepsze baseny i aquaparki w Polsce?

Jedną z najpopularniejszych atrakcji na całym świecie i to niezależnie od pory roku są wszelkiego typu parki wodne. Od wielu lat cieszą one niesłabnącym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych. Z racji tego, że pogoda w tym roku nas rozpieszcza, a przed nami ostatni miesiąc wakacji, warto przybliżyć ten temat. Zastanówmy się, gdzie znajdziemy najlepsze aquaparki i baseny w Polsce!

Gdzie znajdziemy najlepsze baseny i aquaparki w Polsce?

Parki wodne stanowią świetną alternatywę dla kąpieli w morzu czy jeziorze. Tym bardziej, że dostarczają jeszcze większych emocji, dzięki czemu można spędzić tam dosłownie cały dzień i ani przez moment się nie nudzić. Wizyta w aquaparku z całą pewnością jest świetną formą rozrywki zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, a więc najlepiej wybrać się w tego typu miejsce całą rodziną. Zobaczmy, gdzie znajdziemy najlepsze baseny i aquaparki w Polsce.

Wakacje nad wodą w Polsce – najważniejsze informacje

Wizyta w parku wodnym to na pewno jedno ze wspomnień z dzieciństwa wielu z nas. W tej chwili obiekty te zachwycają rozmachem i możliwościami, jakich dostarczają odwiedzającym. Parki wodne to często także jeden z punktów wycieczek po różnych rejonach Polski, ale też za granicą, szczególnie jeśli w grę wchodzą city breaki. Polska pod kątem oferty związanej właśnie z aquaparkami nie ma się czego wstydzić, a niektórych obiektów może nam zazdrościć cała Europa.

Jednym z nich jest największy w kraju, ale i właśnie na naszym kontynencie Suntago Wodny Świat we Wręczy. Ten tropikalny park podzielony jest na trzy strefy: Jamango, Relax oraz saun. Do dyspozycji klientów pozostaje m.in. ogromna strefa basenowa z 32 zjeżdżalniami (jedna z nich ma wysokość 320 metrów!), których łączna długość wynosi aż 3 km, sztuczne rzeki, baseny z falą czy ogrody z prawdziwymi palmami.

Najlepsze aquaparki i baseny w Polsce

Kolejnym obiektem godnym uwagi są Termy Bania w popularnej w kręgach turystycznych Białce Tatrzańskiej. To jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych kompleksów basenów termalnych w naszym kraju, gdzie temperatura wody wynosi od 34 do nawet 40 stopni Celsjusza. Na terenie kompleksu znajduje się też strefa SPA, groty z gejzerami, sauny, strefa masażu i wiele innych atrakcji. Klienci mogą skorzystać także z oferty noclegowej w znajdującym się tuż obok basenów hotelu.

Wśród miejsc, które cieszą się od lat ogromną popularnością, należy wymienić także Baseny Tropikalne Binkowski Resort w Kielcach, które urzekają niesamowitym klimatem oraz bardzo urozmaiconą ofertą, w tym sauną na aż 130 osób. Ciekawym obiektem są też Termy Maltańskie, a więc park wodny-aquapark w Poznaniu, który słynie z szerokiego wykorzystania wód geotermalnych oraz jednej z największych stref SPA. Omawiając najlepsze parki wodne w Polsce nie można pominąć Aquaparku Kraków, Aquaparku Sopot, Aquaparku Fala w Łodzi czy Wrocławskiego Parku Wodnego, które od lat należą do krajowej czołówki.

Parki wodne w Polsce – czy warto się wybrać?

Jak więc widzimy, w Polsce znajdziemy mnóstwo parków wodnych, które w niczym nie ustępują tym znajdującym się w innych krajach. Z całą pewnością warto odwiedzić większość z nich i samodzielnie wyciągnąć wnioski co do jakości atrakcji, jakie zapewniają. Tym bardziej, że w wielu przypadkach ceny biletów wstępu nie są wygórowane, a spędzenie nawet kilku godzin w takim miejscu jest świetnym sposobem na relaks i oderwanie się od problemów dnia codziennego.

Jeśli jednak chcemy sprawdzić zagraniczne parki wodne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się w nawet jednodniową podróż. Świetnie sprawdzą się tutaj tanie loty, dzięki którym można podróżować po Europie i nie tylko, w rozsądnych cenach, bezpiecznie i dotrzeć do większości miejsc w zaledwie kilka godzin.

Na jaki nocleg podczas wyjazdu warto się zdecydować?

Park wodny do którego chcesz się udać jest daleko? Warto zatem rozważyć dłuższy wyjazd połączony z dodatkowymi atrakcjami. Czynniki, które możesz chcieć rozważyć przy wyborze noclegu obejmują lokalizację, oferowane udogodnienia i cenę. Rezerwując nocleg, warto zdecydować się na miejsce, w którym będziesz miał duży wybór. Bogatą ofertę noclegów w domach i apartamentach wakacyjnych, można znaleźć na stronie Interhome. Mamy nadzieję, że wypoczynek na który się zdecydujesz będzie dla Ciebie niezapomnianym przeżyciem.

Komentarze nie są włączone.