Najgłębsze baseny na świecie

iplywamy 13:24

Najgłębsze baseny na świecie

Y-40 “The Deep Joy”

Basen Y-40 “The Deep Joy” został otwarty 5 czerwca 2014 roku i tego dnia stał się najgłębszym basenem na świecie. Jego głębokość wynosi 40 metrów i wypełniony jest wodą termalną o temperaturze pomiędzy 32-34 st.C, dzięki czemu można swobodnie w nim nurkować bez skafandrów. W górnej części basen ma wymiary 21 x 18m i posiada kilka jaskiń oraz platform do nurkowania technicznego. Na głębokości 15m basen przechodzi w tunel o średnicy 6 metrów. Do dużej atrakcji można zaliczyć także tunel z przezroczystymi ścianami, dzięki czemu można podziwiać to miejsce „od środka” nie wchodząc do wody.

Basen y40 dla Nurków Basen y40 do Nurkowania Basen y40 Głębokość Basen y40 Najgłębsze Basen y40 Nurkowanie Basen y40 Włochy

Y-40 został zaprojektowany przez architekta Emanuela Boaretto i znajduje się przy 4 gwiazdkowym kompleksie hotelowym Termy Millepini we Włoszech.

Źródło:http://www.y-40.com

Nemo 33

Basen Nemo 33 został otwarty 1 maja 2004 roku i do momentu otwarcia Y-40 był wówczas najgłębszym basenem świata. Jego głębokość to 34,5 metra i wypełniony jest filtrowaną wodą źródlaną o temperaturze 30 st.C, podgrzewanej przez panele słoneczne, dzięki również czemu można nurkować w nim bez pianki. Na głębokości 10m basen posiada kilka jaskiń do trenowania nurkowania. Bezpośrednio do ściany basenu przylega restauracja gdzie goście mogą obserwować wnętrze basenu przez specjalne okna.

Basen Nemo do Nurkowania Basen Nemo Głębokość Basen Nemo Najgłębsze Basen Nemo Nurkowanie Basen Nemo dla Nurków Basen Nemo Belgia

Nemo 33 został zaprojektowany przez eksperta w nurkowaniu, Johna Beerwatersa i znajduje się w Uccle w Belgii.

Źródło:http://www.nemo33.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + dwa =