Zegarek do pływania i nie tylko – przegląd najlepszych modeli

iplywamy 11:07

Zegarek do pływania i nie tylko – przegląd najlepszych modeli

zegareknietylkodoplywania-przegladnajlepszymodeli

Zegarki sportowe już od dawna nie służą wyłącznie do pomocy biegaczom. Wiele z nich posiada uniwersalne rozwiązania, które sprawdzą się zarówno w treningu pływackim jak i innej, wybranej dyscypliny. Jakie modele nadają się uprawiania sportów, w których użytkownik musi się liczyć z kontaktem z wodą?

Seria zegarków Garmin Fenix 6

Chyba najbardziej rozpoznawalna linia zegarków sportowych firmy Garmin. Od samego początku była adresowana do osób, które często przebywają w trudnym terenie, podróżują po górach, a także tam trenują.

Nowy Garmin Fenix 6 to multisportowy zegarek do pływania, biegania i jazdy na rowerze. Posiada wytrzymałą kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej lub tytanu, mocną baterię oraz powłokę Gorilla Glass na wyświetlaczu. Jest wodoodporny do 100 metrów.

Jego największą zaletą są jednak niezwykle mocno rozbudowane możliwości sportowe oraz nawigacyjne. Garmin Fenix 6 to doskonały kompan zarówno podczas pływania w wodach otwartych, jak i górskiego ultramaratonu.

Garmin Forerunner 945

Druga seria firmy Garmin, tym razem rozpoznawana głównie przez biegaczy, choć nie tylko. Nowy model Forerunner to uniwersalny zegarek służący do obsługi wielu dyscyplin, który dodatkowo posiada opcję triathlonu.

Producent wyposażył go w możliwość obsługi mapy topograficznej, zaawansowane funkcje treningowe, jak ClimbPro, PacePro, śledzenie obciążenia treningowego oraz efektu wykonanych ćwiczeń. Podobnie jak Fenix 6 także ten model posiada najnowszą wersję czujnika tętna Garmin Elevate 3.0, który działa precyzyjnie nawet pod wodą. Dodatkowo funkcja pulsometru pozwala na sprawdzanie natlenienia krwi.

Oprócz tętna, nowy Garmin Forerunner 945 zmierzy w basenie także dystans, sprawdzi styl pływacki oraz automatycznie wykryje odpoczynek.

Garmin Venu

Nieco inne podejście do tematyki zegarków sportowych. Seria Venu to eleganckie połączenie nowoczesnego stylu, dużych możliwości i uniwersalnego przeznaczenia. Zarówno model Venu, jak Venu Sq dobrze sprawdzą się podczas treningu biegowego, lekkoatletycznego, na siłowni i na basenie.

Oprócz wsparcia dla ponad 20 dyscyplin sportowych, zegarki Venu oferują rozbudowane funkcje monitorowania zdrowia, jak pulsoksymetr, monitor częstotliwości oddychania, ale także poziomu stresu i energii do działania – Body Battery. Aluminiowa ramka została uzupełniona wytrzymałym szkłem Gorilla Glass oraz miękkim, silikonowym paskiem, który dobrze dopasowuje się do nadgarstka.

Polar Vantage V2

Nowy model od fińskiej firmy Polar. Następca zegarka Vantage V to uniwersalny, multisportowy zegarek oferujący zaawansowane rozwiązania treningowe. Użytkownik może skorzystać zarówno z testu regeneracji mięśni nóg, a także unikalnych biegowych i kolarskich testów wydolnościowych.

Polar Vantage V2 to jedyny zegarek sportowy, który oprócz podstawowych już sieci GNSS – GPS, GLONASS oraz Galileo obsługuje czwarty standard nawigacji, QZSS. W pamięci zegarka zostało zaimplementowane ponad 130 dyscyplin sportowych – od biegania, przez pływanie i crossfit po jogę, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Grupa pulsometrów o przeznaczeniu multisportowym to modele dedykowane osobom, które często zmieniają środowisko w jakim trenują. Dziś może być to wilgotny las, jutro basen, a pojutrze siłownia.

Każdy z omawianych zegarków sprawdzi się we wszystkich, wymienionych sytuacjach. Szukając rozwiązań dla siebie warto testować różne zegarki sportowe żeby zapoznać się z rozwiązaniami oferowanymi przez poszczególnych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + czternaście =