Weekend w H2Ostróg. Sposób na rodzinny relaks i wypoczynek!

iplywamy 14:21

Weekend w H2Ostróg. Sposób na rodzinny relaks i wypoczynek!

Weekend w H2Ostróg. Sposób na rodzinny relaks i wypoczynek!

Lato za pasem. Mimo to, pogoda wciąż jest kapryśna i zmienia się, jak w kalejdoskopie. Przelotne deszcze i chłodne dni pojawiają się na przemian ze słońcem i przyjemnym, ciepłym wiatrem. Jak wykorzystać czas wolny z rodziną, gdy dobre warunki atmosferyczne stoją pod znakiem zapytania? Jednym z takich miejsc z pewnością jest aquapark H2Ostróg!

Z niecierpliwością wyczekujemy lata. Na prawdziwe upały przyjdzie jeszcze pora. Jak można więc wykorzystać czas wolny, gdy na lato trzeba jeszcze trochę poczekać, a nam brakuje pomysłów na weekendową rozrywkę dla swojej rodziny? Niektórzy wybierają samochodowe wyprawy, czy wyjazdy na weekend w góry lub nad jezioro. Ale także w Raciborzu nie trzeba daleko szukać, gdyż równie przyjemną alternatywą dla całych rodzin może być wizyta w raciborskim aquaparku H2Ostróg. – Regularnie korzystamy z raciborskiego aquaparku. Jest miło, przyjemnie, dzieci zawsze dobrze się bawią, a my z małżonką aktywnie wypoczywamy – mówi Janusz Bluk, mieszkaniec Kuźni Raciborskiej.

Raciborski aquapark posiada bogatą ofertę, obfitującą w atrakcje dla każdego, niezależnie od wieku. W H2Ostróg, prócz basenów o różnej głębokości i dwóch krętych zjeżdżalń, jest jeszcze strefa SPA, wyposażona w sauny (fińską oraz parową), solarium (znajduje się na pierwszym piętrze obiektu), jacuzzi oraz bicze wodne. Namiastką zimy dla lubiących tę porę roku może być znajdująca się na terenie strefy SPA grota śnieżna, w której niska temperatura oraz prawdziwy śnieg zwiększają wrażenie mroźnego klimatu. – Często rodziny, które do nas przyjeżdżają, po wejściu na obiekt rozdzielają się. Ojcowie z dziećmi wybierają energiczną zabawę w basenach, natomiast kobiety odpoczynek w części SPA – mówi Krzysztof Borkowski, zarządca aquaparku H2Ostróg w Raciborzu. Potwierdzają to użytkownicy. – Lubimy dobrą zabawę, ale tak samo cenimy sobie odpoczynek, dlatego po szalonej zabawie często korzystamy z relaksującego jacuzzi czy sauny – podkreśla Kamila Jamra z okolic Raciborza. Goście, odwiedzający raciborską pływalnię, oprócz wodnych atrakcji, mogą również skorzystać z zajęć fitness oraz gabinetu masażu, znajdujących się na piętrze obiektu.

Weekend w H2Ostróg. Sposób na rodzinny relaks i wypoczynek!

Zabawa w H2Ostróg to wypoczynek dla każdego, bez względu na umiejętności pływackie. – Z relaksu i wodnych zabaw, niezależnie od pory roku, korzystają bardzo chętnie również wszyscy ci, którzy pływają słabo lub nigdy nawet nie próbowali. Osoby zainteresowane nauką pływania, a w szczególności dzieci i młodzież, mają okazję korzystać z zajęć nauki pływania i aqua aerobiku, które odbywają się w naszym obiekcie pod okiem doświadczonych instruktorów i profesjonalnych ratowników – mówi Krzysztof Borkowski.

Raciborski kompleks basenowo-rozrywkowy to idealne miejsce także dla tych, którzy chcieliby poprawić stan swojego zdrowia. Warto wiedzieć, że korzystanie z basenu ma dobroczynny wpływ na układ krążenia (serce pracuje miarowo, cały organizm równomiernie się dotlenia), a największą zaletą pływania jest pozytywny wpływ na układ kostny. – Podczas pływania angażujemy mięśnie, odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała. Ponadto, korzystanie nie tylko z basenu, ale też jacuzzi czy wanny hydromasażowej, zmniejsza bóle kręgosłupa, dlatego taki sposób wypoczynku polecamy zwłaszcza osobom, które prowadzą tzw. siedzący tryb życia – dodaje zarządca H2Ostróg.

By zachęcić do odwiedzin, raciborski aquapark oferuje konkurencyjne ceny biletów. Miejscowa pływalnia gwarantuje specjalne zniżki, a także okresowe karnety, umożliwiające tańsze – a co za tym idzie – regularne wejście na basen. – Mieszkańcom Raciborza, za okazaniem karty w ramach programu „Rodzina +” lub „Senior 60+”, przysługują atrakcyjne zniżki. Z kolei przyjezdnych do wejścia na basen zachęcają przede wszystkim korzystne cenowo bilety rodzinne – mówi K. Borkowski.

Weekend w H2Ostróg. Sposób na rodzinny relaks i wypoczynek!

H2Ostróg, choć funkcjonuje już od ponad roku, to obiekt, który w dalszym ciągu się rozwija i poszerza swoją ofertę. W trosce o najmłodszych klientów, poza brodzikiem, swoje zastosowanie znalazły tu m. in. ślizgawki dla dzieci od 6. roku życia oraz dmuchane zabawki. Znajduje się tu także punkt gastronomiczny, z którego można skorzystać po wyczerpującej zabawie w wodzie.

Z myślą o dzieciach, powstała też specjalnie wydzielona strefa, w której najmłodsi mogą spędzać czas, gdy ich rodzice lub opiekunowie czekają w kolejce do kasy.

Raciborski aquapark to idealna propozycja na czas wolny i weekendy o każdej porze roku, a zwłaszcza, gdy temperatura na zewnątrz nie zachęca do kąpieli „pod chmurką”. Pływanie służy zachowaniu urody i zdrowia. To idealny sposób, by się odprężyć po pracy lub też nabrać energii na kolejny dzień.

***

H2Ostróg:
Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to miasto położone w woj. śląskim, tuż przy granicy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy, jak: RAFAKO S. A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S. A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S. A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta: Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy: Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =