Aqua Spinnig – czyli czas na rower!

iplywamy 07:22

Aqua Spinnig – czyli czas na rower!

Aqua Spinning

Aqua Spinnig – czyli czas na rower!

Ćwiczenia na zanurzonym w wodzie rowerze po raz pierwszy pojawiły się we Włoszech gdzie stosowane były do rehabilitacji stawów kolanowych u sportowców. Ponieważ przy okazji zaobserwowano wiele dodatkowych zalet tej aktywności fizycznej, szybko zyskała popularność na całym świecie.

Aqua Spinning (Aqua Cycling, Aqua Biking, Hydrobiking) to połączenie aerobiku i jazdy na rowerze. Ćwiczenia polegają na używaniu stacjonarnych rowerów umieszczonych w basenie, gdzie trenujący jest zanurzony do pasa w wodzie. Instruktor prowadzi zajęcia z roweru ustawionego naprzeciwko grupy uczestników. Aqua Spinning to nie tylko samo kręcenie pedałami w wodzie. Zajęcia mogą być urozmaicane również zmianami pozycji ciała oraz z wykorzystaniem dodatkowych akcesoriów jak na przykład hantli. Oprócz tego że pedały mają regulowane obciążenie, to również mogą obracać się w obu kierunkach. Ćwiczeniom zazwyczaj towarzyszy motywująca do wysiłku, dynamiczna muzyka.

Charakterystyczną cechą tej formy sportu jest bardzo intensywna praca mięśni przy umiarkowanym odczuwaniu zmęczenia fizycznego dzięki środowisku wodnemu w którym prowadzone są zajęcia.

Aqua Spinning pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów, pomaga w walce z cellulitem oraz poprawia krążenie. Zwiększa również wydolność oddechową, wytrzymałość i kondycję fizyczną.

Fot. „Aqua spinning class aboard a cruise ship” by Gary Bembridge – https://www.flickr.com/photos/tipsfortravellers/11106732973/. Licensed under CC BY 2.0 via Wikimedia Commons.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =