Cała prawda o dietach pudełkowych

iplywamy 14:15

Cała prawda o dietach pudełkowych

cala-prawda-o-dietach-pudelkowych

Cała prawda o dietach pudełkowych

Czy mieliście już okazję korzystać z diety pudełkowej? Choć rozwiązanie to robi się w Polsce coraz bardziej popularne, nadal wiele osób nie wie, z czym się wiąże i jakie daje korzyści. Niniejszy artykuł powstał celem wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości i wskazania korzyści takiego rozwiązania. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie dla wszystkich będą one jednakowo duże, nie mniej jednak warto wiedzieć, jakie możliwości daje dieta pudełkowa i dlaczego zachwyca się nią tak wiele osób.

Dieta pudełkowa w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Licznie korzystają z niej postaci znane nam z telewizji, trenerzy personalni oraz osoby, które najzwyczajniej w świecie nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Bazując na wiedzy i doświadczeniu dietetyków zatrudnianych przez firmy specjalizujące się w cateringu dietetycznym, pozwalają, by w układaniu menu i przyrządzaniu potraw wyręczył ich ktoś, kto ma ku temu lepsze kwalifikacje.

Czym dokładnie jest dieta pudełkowa?
Sama nazwa „dieta pudełkowa” wzięła się stąd, że przygotowywane przez firmę cateringową posiłki dostarczane są pod wskazany przez klienta adres zapakowane w pudełkach. Dla wielu osób ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie muszą samodzielnie dbać o przyrządzanie smacznych, zdrowych i zróżnicowanych pod względem składu potraw. Jako korzyść postrzegają to przede wszystkim osoby dysponujące ograniczoną ilością czasu. Rano w pośpiechu wychodząc z domu do pracy, w ciągu dnia biegając między jednym spotkaniem a drugim, rzeczywiście mogą nie mieć czasu, by myśleć o zdrowym posiłku dla siebie. Dlatego wygodną alternatywą wydaje się zapłacenie firmie zajmującej się cateringiem dietetycznym, by pomyślała o tym za nich.

Kolorowo, smacznie i zdrowo
Ideą cateringu dietetycznego jest przygotowywanie zbilansowanych i zdrowych posiłków. Starannie dobrane składniki stanowią podstawę zróżnicowanych i smacznych potraw. W ich składzie nie może oczywiście zabraknąć warzyw i owoców. Co istotne, menu dobierane jest w taki sposób, by odpowiadać zasadom określonym przez piramidę zdrowego żywienia.

Śmiało można więc powiedzieć, że potrawy serwowane w ramach diety pudełkowej są smaczne, zdrowe i zróżnicowane. Charakteryzuje je bogactwo smaków i składników.

Z pomocą dietetyka
Osoby sceptycznie nastawione do diety pudełkowej może przekonać fakt, że profesjonalne firmy świadczące usługi z zakresu cateringu dietetycznego zatrudniają do układania menu i komponowania potraw specjalistę od zdrowego żywienia, czyli dietetyka. Ta informacja to dobra wiadomość dla klientów, którym szczególnie zależy na diecie sprzyjającej zdrowiu.

Jak wiadomo, z pomocy dietetyków korzystają między innymi osoby, które mają problem z utratą zbędnych kilogramów. Pozostając pod ich opieką, uzyskują zwykle bardzo dobre wyniki. Oczywiście te możliwe są do osiągnięcia pod warunkiem silnej motywacji do przestrzegania założeń diety.

Dieta pudełkowa idzie jeszcze o krok dalej. W tym przypadku klienci nie tyle korzystają ze wskazówek dietetyka, ile spożywają przygotowane zgodnie z jego zaleceniami posiłki. O ich komponowanie według wskazań specjalisty dbają pracownicy firmy cateringowej. W tym przypadku znacznie łatwiej o motywację do przestrzegania diety.

Jesz, co chcesz
Usługi cateringu dietetycznego początkowo możliwe były tylko w dużych miastach. Korzystali z nich przede wszystkim pracownicy wielkich korporacji, celebryci oraz osoby rozpoznawalne w świecie mediów. Dziś rozwiązaniem tym cieszy się szersze grono odbiorców, a dieta pudełkowa staje się coraz bardziej powszechna i dostępna również w mniejszych miejscowościach.

To, jak świetnie radzą sobie firmy świadczące usługi w zakresie cateringu dietetycznego, zobaczyć można na podstawie poszerzanej przez nie oferty. Poza komponowanym przez dietetyka wyjątkowo zdrowym i smacznym menu klienci mają też do wyboru diety dostosowane do specjalnych potrzeb żywieniowych. Wśród nich warto wymienić dietę wegetariańską, wegańską, nisko tłuszczową, wysokobiałkową, bezglutenową, bez ryb i wiele innych. Co więcej, wiele firm deklaruje, że jeśli klienci nie znajdą w ich ofercie diety, która sprostałaby ich wymaganiom, dietetyk przygotuje menu dostosowane do indywidualnych potrzeb żywieniowych konkretnego klienta.

Od czego zacząć
Jak zamówić taką dietę? Przede wszystkim należy zacząć od określenia własnych potrzeb. Warto poszukać firmy, która oferuje dietę, pozostają w kręgu naszych zainteresowań. Jeśli takiej nie znajdziemy, można zapytać o możliwość sporządzenia menu zgodnego z indywidualnymi wymaganiami żywieniowymi. Warto też upewnić się, że posiłki komponowane są przez specjalistę z zakresu żywienia.

Po określeniu rodzaju diety należy ustalić ilość posiłków w ciągu dnia oraz podać adres ich dostawy. Posiłki mogą być dostarczane do domu albo do pracy klienta. Później pozostanie już tylko czekać na dowóz smacznej i zdrowej potrawy.

Więcej informacji na temat diety pudełkowej znajdziesz na stronie https://www.eatzone.pl

2 komentarze do “Cała prawda o dietach pudełkowych

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    3 × 3 =