Czy basen stelażowy sprawdzi się lepiej od rozporowego?

iplywamy 17:03

Czy basen stelażowy sprawdzi się lepiej od rozporowego?

baseny ogrodowe oferta
Jaki basen lepiej wybrać na lato? Stelażowy, czy rozporowy? Sprawdź, który wybór najlepiej się sprawdzi w Twoim przypadku.

 

Ciepłe dni to doskonały czas na odpoczynek na świeżym powietrzu. Latem każdy doceni miłe chwile spędzone w ogrodowym basenie. To świetna rozrywka dla dzieci, jak i dorosłych. Jak zatem wybrać idealny basen? Kiedy lepszy będzie basen rozporowy? A kiedy stelażowy? O czym pamiętać przy wyborze basenu?

Przygotowanie podłoża

Niezależnie od rodzaju basenu, by cieszyć się przyjemnością relaksu z niego, należy zadbać o przygotowanie podłoża.

Powierzchnię, na której pojawi się basen, należy dokładnie oczyścić i wypoziomować. Basen powinien zostać umieszczony na równym i twardym podłożu.

Na przygotowane podłoże należy położyć specjalną matę, a dopiero na niej basen. Prócz tego, dobrze jest zdecydować się na takie umieszczenia basenu, by otwór ustawić w miejscu, gdzie z łatwością można wypompować wodę.

mata pod basen best way

mata pod basen firmy Bestway fot. bestwaycrop

Czas rozkładania

Jeśli właśnie zastanawiasz się nad tym, czy wybrać basen rozporowy, czy stelażowy, to warto poznać różnice między tymi rodzajami basenu. Z pomocą może przyjść nam sklep który posiada oba modele. Nam udało znaleźć się baseny stelażowe w sklepie Ogrodosfera.pl, gdzie możemy porównać je z rozporowymi.

Podstawowa różnica dotyczy sposobu ich rozkładania. Basen rozporowy gwarantuje łatwiejsze rozkładanie. By go rozłożyć, wystarczy zacząć nalewać wodę do zbiornika. Wtedy dzięki naporowi wody, ścianki basenu będą utrzymywane w pionowej pozycji. Tym samym błyskawicznie można cieszyć się z kąpieli.

Basen stelażowy jest trudniejszy do postawienia. By móc z niego skorzystać należy ze sobą połączyć konkretne elementy, które będą stelażem dla zbiornika. Plusem jest jednak to, że większość takich basenów da się złożyć bez użycia narzędzi.

Basen stelażowy firmy Bestway. for. Ogrodosfera.pl

Nalewanie wody

Niezależnie od rodzaju basenu, przy nalewaniu wody dobrze zwrócić uwagę, czy woda nie ucieka w określonym kierunku. Jeśli tak, może to oznaczać, że podłoże jest nieodpowiednio wypoziomowane.

W przypadku basenu rozporowego najpierw należy napompować kołnierz. Drugim krokiem jest wypełnienie dna basenu i sprawdzenie wypoziomowania. Jeśli to jest prawidłowe, można przejść do wypełnienia basenu, najlepiej do 80% jego wysokości.

Gdy wybraliśmy basen stelażowy, najpierw należy sprawdzić całą konstrukcję, potem wypoziomowanie, a na koniec napełnić go do 90% wysokości.

Dbanie o basen

Basen stelażowy, jak i rozporowy powinny mieć zamontowane pompy do filtrowania wody. Na bieżąco należy z nich także usuwać liście i inne zanieczyszczenia.

Akcesoria

Do basenu warto dokupić także drabinkę. Przyda się ona szczególnie w przypadku basenu rozporowego, gdzie kołnierz jest śliski, a ścianki na tyle wysokie, że wejście bez drabinki może być bardzo trudne, a nawet niebezpieczne.

Zatem, który basen wybrać? Tak naprawdę basen rozporowy, jak i stelażowy znajdą swoje grono zwolenników. Basen rozporowy łatwiej rozłożyć i złożyć. Za to basen stelażowy może jest trudniejszy w złożeniu, jednak ma stabilniejszą konstrukcję. Basen rozporowy tym samym rozłożymy szybciej, a nad basenem stelażowym nieco popracujemy.

Warto na spokojnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać typ basenu idealny dla swoich potrzeb. Często w takiej sytuacji czynnikiem decydującym zostaje cena. Wybierz basen, który sprawi, że Twoje letnie dni będą jeszcze przyjemniejsze, niż do tej pory!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 5 =