Jak obstawiać pływanie w zakładach bukmacherskich?

iplywamy 12:45

Jak obstawiać pływanie w zakładach bukmacherskich?

Rosnąca konkurencja na rynku zakładów bukmacherskich sprawia, że coraz więcej podmiotów decyduje się na rozszerzenie swojej oferty. Obecnie można już znaleźć propozycje z dyscyplin, a także kategorii, o których kiedyś większość typerów nie pomyślałoby nawet w najbardziej ambitnych wyobrażeniach. Czy wiesz, że możesz już w zakładach bukmacherskich obstawiać nawet wydarzenia ze świata rozrywki, czy też polityki? W dzisiejszym tekście zajmiemy się jednak niszową dyscypliną, która ma swoje grono sympatyków, a jest nią pływanie.

Kluczowe informacje na temat pływania

Zacznijmy od tego, że jeśli zamierzasz obstawiać pływanie, a nie masz na ten temat wiedzy, to musisz zacząć od podstaw. Przede wszystkim istotne są style pływackie, w których odbędzie się konkretny wyścig. Jest wielu pływaków, którzy specjalizują się w jednym z nich, a mimo to startują w różnych, aby dać sobie szansę na złapanie formy i sprawdzenie dyspozycji. Właśnie dlatego musisz uważać, ponieważ najlepszy zawodnik na świecie w stylu klasycznym, wcale nie musi być faworytem do wygrania wyścigu kraulem. Mogę napisać, że zazwyczaj zawodnik wybiera sobie 1-2 style, w których stara się osiągnąć perfekcję, a pozostałe traktuję, jako trening i przetarcie. Obecnie ciężko znaleźć pływaka, który zdominowałby zmagania w większości stylów, jak miało to miejsce w przypadku M. Phelpsa.

W związku z tym, jeśli widzisz w ofercie zakładów bukmacherskich dostępne typy związane z obstawianiem pływania, to przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest styl, w jakich odbędzie się rywalizacja, a drugim dystans, ponieważ podobnie, jak w przypadku sportów biegowych, tak również w pływaniu są zawodnicy, którzy lepiej radzą sobie na krótkich dystansach, a inni preferują długie zmagania. Wszystko możesz sprawdzić w statystykach dotyczących poszczególnych zawodników.

Style pływackie:

-Kraul
-Grzbietowy

-Motylkowy

-Klasyczny

 

Jakie zakłady bukmacherskie są dostępne na pływanie?

Teraz czas odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie zakłady bukmacherskie pojawiają się w ofercie, czyli w skrócie – co można obstawiać. Nie ma wątpliwości, że pływanie nie jest nawet w 10% tak popularne w naszym kraju, a także ogólnie na świecie, jak piłka nożna, dlatego też nie można się spodziewać ponad 100 różnych propozycji na konkretne zmagania. Mimo wszystko, fani pływania, a także typerzy, którzy specjalizują się w tej dyscyplinie znajdą coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że najbardziej popularne w zakładach bukmacherskich na pływanie są rynki główne, czyli po prostu obstawienie, kto wygra konkretny wyścig. Wraz z rosnącą konkurencją na rynku gracze dostają jednak coraz więcej możliwości, na przykład typowanie H2H, czyli rywalizacji pomiędzy dwoma wybranymi pływakami. W takim przypadku wyścig typerski odbywa się między nimi i liczy się tylko to, kto z nich będzie szybciej na mecie. Na pewno jest to ciekawa opcja dla graczy, którzy szukają czegoś więcej w ofercie i nie chcą obstawiać zwycięzcy całego wyścigu, co z reguły jest trudnym zadaniem, ponieważ na starcie jest aż 8 pływaków, a tutaj można ograniczyć wybór do 2.

Trudnym, aczkolwiek gwarantującym wysokie kursy jest również obstawianie miejsc na podium, czyli końcowej klasyfikacji wyścigu. To trochę tak, jak z typowaniem dokładnego wyniku w piłce nożnej, ale może trochę łatwiej. Musisz po prostu określić, na jakich pozycjach zakończą poszczególni zawodnicy w TOP 3. Pamiętaj, że nie wystarczy odpowiednie wytypowanie, kto będzie w TOP 3, ale liczy się to, na jakich miejscach.

W ofercie coraz częściej pojawiają się również zakłady specjalne, które dominują także w innych dyscyplinach. W przypadku pływania można powiedzieć, że ciekawą opcją są między innymi czasy na konkretnych długościach, a także walka o rekord świata.

Dostępne zakłady bukmacherskie na pływanie:

 -Typowanie zwycięzcy – określenie kto wygra.

-Head to head – rywalizacja poszczególnych zawodników. Gracz typuje, kto będzie lepszy z pary.

-Typowanie miejsc na podium – poprawne wytypowanie miejsc, które zajmą najlepsi trzej zawodnicy.

-Zakłady specjalne – na przykład najlepszy czas na poszczególnych długościach basenu.

Obstawianie pływania

Wiesz już, na co mniej więcej zwrócić uwagę, a także jakie są dostępne zakłady bukmacherskie na pływanie. Pamiętaj jednak, że oferta z czasem może się zmieniać i znajdziesz w niej coraz więcej propozycji. Szczególnie że bukmacher Betcris z wielką pompą wszedł na polski rynek i dominuje pod względem proponowanych typów. Na piłkę nożną znajdziesz tam czasem nawet 500 propozycji, a zadowoleni mogą być również fani e-sportów. Jak będzie z pływaniem? Przekonamy się podczas pierwszej dużej imprezy, jednak można zakładać, że Betcris będzie w czołówce.

Przechodząc do obstawiania pływania, to kluczową informacją jest aktualna forma zawodnika, a także dystans i styl, na jakim odbędzie się wyścig. Mając te informacje, jesteś w stanie porównać sobie statystyki poszczególnych pływaków, które mogą stanowić fundamentalną wiedzę. Podobnie, jak w przypadku innych sportów, tak również w pływaniu często decyduje dyspozycja dnia.

Ważną informacją, na którą musisz uważać, jest to, że na wielkich imprezach pływacy muszą przejść przez eliminacje. Co to oznacza w praktyce? Szansę na potknięcia faworytów. Z reguły zakłady bukmacherskie jeszcze przed rozpoczęciem zmagań mają swoich faworytów, a kurs na nich jest określony jeszcze przed eliminacjami, dlatego też analitycy zakładają, że bez problemów faworyt awansuje do finału. Jak pokazuje historia, nie zawsze ma to miejsce, więc jeśli również masz upatrzonego faworyta, to dobrą opcją będzie obstawienie, go dopiero gdy awansuje do finału. Różnica w kursach między eliminacjami a finałem nie będzie duża, a pozwoli Ci to ominąć ewentualne wpadki we wcześniejszych fazach, a także da możliwość ocenienia aktualnej formy konkretnego zawodnika. Są to detale, ale mogą one zdecydować o końcowym sukcesie. Pamiętaj również, że kursy od bukmachera nie zawsze realnie określają szanse. Jeśli dobrze się znasz na pływaniu, to możesz szybko znaleźć valuebety.

Nowości o tematyce pływania znajdziesz tutaj: https://iplywamy.pl/aktualnosc/.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − osiem =