Kettlebell do ćwiczeń

iplywamy 09:43

Kettlebell do ćwiczeń

Kettlebell Cwiczenia
Kettlebells, to przyrząd w postaci żeliwny lub stalowych kuli wyposażonych w uchwyt do trzymania (kettlebell sklep). Historia zastosowania odważników tego rodzaju w codziennym użyciu i treningach siłowych jest bardzo interesująca. Pierwsze bowiem wzmianki o kulach przypominających swoim wyglądem te armatnie, mówią o zastosowaniu kettlebells jako przeciwwagi podczas sprzedaży towarów. Inne donoszą o charakterze pokazowym przyrządów używanych w zawodach siłowych. Aż po czasy, gdy zostały pierwszy raz zauważone przez sportowców jako uniwersalny przyrząd do ćwiczeń rozwijających wytrzymałość ciała, dynamikę i moc mięśni.

Kettlebell – specyfika ćwiczeń

Aby w skrócie przedstawić filozofię ćwiczeń przy użyciu kettlebells, warto poznać jedno, główne pojęcie tzw. swingu w różnych wersjach. Jest to technika wymachu odważnikami z pozycji biernej do konkretnego ulokowania go względem ciała, zgodnie z wybranym stylem. Wyróżnia się bowiem russian i american swing, które dzielą się na poszczególne formy wykonania oburącz lub jednorącz, w pozycji dolnej, górnej lub w powietrzu. Co istotne, każdy ruch powinien być wykonywany z zachowaniem napiętych mięśni brzucha i odpowiedniej pozycji ciała.

Kettlebell sklep – https://thornfit.pl/collections/kettlebells

Kettlebell – zalety ćwiczeń

Kettlebells uważany jest obecnie za wszechstronny przyrząd do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Ze względu na możliwość zastosowania różnej wagi lub ilości odważników, trening z kulami może mieć wpływ na rozbudowę masy mięśniowej. Unikatowa forma odważników, dzięki której odróżniają się od tradycyjnych hantli, w pozytywny sposób wpływa także na pracę mięśni całego ciała. Zaletą treningu funkcjonalnego jest stabilizacja sylwetki, rozwój mięśni głębokich i harmonijne działania całego ciała bez obciążania kręgosłupa oraz pojedynczych partii mięśniowych. Jest to więc przyrząd dający nieograniczone możliwości treningowe. Może być wykorzystywany przez kobiety, które pragną wysmuklić swoją sylwetkę i zadbać o kondycję i prawidłowe działanie organizmu, a także przez mężczyzn dążących do rozbudowy siły, wzmocnienia stawów i koordynacji ruchowej oraz mobilności. Bez wątpienia może być polecany właściwie wszystkim osobom ćwiczącym lub tym, którzy ze względów zdrowotnych powinni zadbać o wydolność organizmu.

3 komentarze do “Kettlebell do ćwiczeń

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    czternaście − 6 =