Stroje pływackie dla każdego

iplywamy 09:12

Stroje pływackie dla każdego

stroje_plywackie
Ćwiczenia w wodzie, pływanie dla przyjemności czy trenowanie wyczynowe – wszystkie te aktywności wymagają odpowiedniego stroju. Sprawdź, jak wybrać strój pływacki dostosowany do Twoich potrzeb!

Pływanie rekreacyjne

Pływanie rekreacyjne jest doskonałym sposobem na to, by świadomie dbać o swoje zdrowie i sylwetkę. To najbardziej popularna czynność na każdym basenie. Każdy może pływać i nigdy nie jest za późno, by poznać tajniki tego sportu – zarówno dzieci przez młodzież aż po seniorów, wszyscy dla własnego zdrowia, lepszego samopoczucia mogą pływać, dla przyjemności. Pływanie jest sportem, który doskonale poprawia krążenie, ruch w wodzie zmniejsza obrzęki, modeluje sylwetkę oraz wzmacnia mięśnie, zwłaszcza kręgosłupa. Dlatego rekreacyjne zajęcia na pływalni są zalecane wszystkim tym, którzy prowadzą siedzący tryb życia, w tym także dzieciom. Chcąc zacząć regularnie pływać na basenie, należy zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Prócz czepka, okularków czy zatyczek do nosa lub uszu, należy dobrać odpowiedni strój do pływania. Przede wszystkim powinien być on dopasowany do ciała, oznacza to, że nie będą odpowiednie do swobodnego pływania plażowe męskie spodenki, które zazwyczaj bywają luźne, mają dłuższa nogawkę – panowie powinni wybrać obcisłe slipki lub bokserki. Panie natomiast powinny zapamiętać, że na basenie nie obowiązuje moda plażowa i wszelkie najświeższe trendy nie mają racji bytu – najwygodniejszym strojem pływackim dla pań będzie jednoczęściowy, przylegający do ciała kostium kąpielowy.

Zawodowcy

Basen to także miejsce wielu treningów przed zawodami. Osoby, które trenują pływanie powinny zwrócić uwagę na kilka kwestii podczas wyboru swojego stroju kąpielowego. Przede wszystkim kostium pływacki damski powinien być solidnie wykonany i we właściwy sposób utrzymujący i podtrzymujący całe ciało. Warto sprawdzić konstrukcję takiego stroju, by móc określić, czy jest on dopasowany do ciała, przylegający, czy jest odpowiednio zabudowany – pamiętać należy, że najważniejszym kryterium tego typu strojów jest to, by były one funkcjonalne, by pomagały w treningu. Zbyt duże dekolty, wycięcia będą jedynie krępowały ruchy. Warto więc zwrócić uwagę na fason stroju. Ponad to dla osób spędzających wiele godzin w basenowej, chlorowanej wodzie, istotną kwestią powinno być to, aby strój pływacki był wykonany z tkaniny chloroodpornej. To ona sprawia, że ciało zanurzone przez długi czas w wodzie nie wysusza się, delikatne partie ciała nie są narażone na długotrwały kontakt z chlorem. Wiele materiałów posiada ochronę przed UV, odporność na szkodliwe działanie kremów i olejków słonecznych – to istotna cecha stroju, jeśli trening odbywa się na otwartym basenie. Mężczyźni trenujący pływanie powinni zaopatrzyć się w strój jak najbardziej obcisły, przylegający do ciała, wspomagający pracę mięśni, rozciągliwy, zapewniający doskonałe osiągi. Wybierając każdy strój na basen należy sprawdzić jakość materiału – to on decyduje o tym, czy kostium będzie służył przez lata czy zaledwie kilka razy.

Aqua

Aqua aerobik – tym mianem określa się ćwiczenia wykonywane w wodzie za pomocą specjalnych przyborów i przy towarzystwie żywiołowej muzyki. Ten rodzaj ćwiczeń i aktywności jest doskonały dla tych osób, które chcą zadbać o linię, zrzucić kilka kilogramów. Opór wody podczas wykonywanych ćwiczeń wzmaga pracę mięśni, przez to ćwiczenia przebiegają znacznie efektywniej. regularne ćwiczenie, także w wodzie, opóźnia procesy starzenia się skóry oraz opóźnia rozwój wielu chorób cywilizacyjnych. Aqua aerobik jest doskonałym masażem całego ciała, swoistą rehabilitacją – dlatego wielkie zainteresowane ujawnia się wśród osób starszych, po przebytych chorobach, po urazach. Stroje pływackie odpowiednie do basenowego fitnessu powinny pomóc osobie ćwiczącej w uzyskaniu najlepszych rezultatów – dlatego kostium musi idealnie przylegać do ciała, stanowić niemal drugą skórę, przełoży się to na poprawę opływowości, a w rezultacie na lepsze efekty ćwiczeń. Kostium kąpielowy powinien być wygodny, nie powinien krępować ruchów, najlepiej wybrać strój z chloroodpornej dzianiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 17 =