Zabawy w ogrodzie – jak zapewnić dzieciom (i sobie!) wakacyjną rozrywkę?

iplywamy 10:38

Zabawy w ogrodzie – jak zapewnić dzieciom (i sobie!) wakacyjną rozrywkę?

zabawy_w_ogrodzie

Wakacje to czas zabawy i wzmożonej aktywności fizycznej. Zarówno dzieci, jak i młodzież chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu, jednak warto zapewnić im specjalne atrakcje, by zamiast pożytecznego dla ich zdrowia sposobu spędzania czasu, nie wybrały siedzenia przy komputerze. Jeśli masz do dyspozycji ogród, to powinieneś pomyśleć o tym, co zrobić, by wypoczynek w nim szybko się nie znudził.

Kąpiel w ogrodzie spodoba się każdemu!

Nie tylko dzieci mają mnóstwo frajdy, gdy mogą wykąpać się w basenie ogrodowym. Zabawa w wodzie dostarcza radości zarówno najmłodszym, jak i starszym członkom rodziny, dlatego inwestycja w taki produkt to zdecydowanie dobry pomysł. Pluskając się w basenie, można spalić trochę kalorii, ale także odpocząć i zrelaksować się. Ważne jest to, by zwrócić uwagę na jakość wybranego modelu – nawet jeśli decydujemy się na niewielki basenik, jest ona niezmiernie istotna, jeśli chcemy korzystać z basenu również w kolejnym sezonie. Na rynku wyróżniają się baseny z poszyciem z najwyższej klasy winylu. Ich plusem jest odporność na uszkodzenia mechaniczne, są cenione także ze względu na to, że nie szkodzą im promienie UV.

Dużo zabawek – dużo możliwości

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że można kupić dodatkowe zabawki ogrodowe, które wspaniale urozmaicą każdą popołudnie spędzane w basenie. Hitem są materace do pływania o niestandardowych kształtach. Kolorowe i fantazyjne modele ozdobione mogą być przykład egzotycznymi lub baśniowymi motywami albo mieć kształt morskiego zwierzęcia. Równie barwne i pomysłowe są także kółka do pływania – dzięki takim zabawkom ogród zacznie przypominać wakacyjny kurort!

Warto też pomyśleć o zestawach do siatkówki wodnej, złożonych z nadmuchiwanych słupków, siatki oraz piłki. Taka zabawka ogrodowa to propozycja, dzięki której kilka osób może zaangażować się w grę zespołową. Nawet po skończonych rozgrywkach piłka z pewnością wciąż będzie wzbudzała zainteresowanie dzieci. Aby uatrakcyjnić basenowe zabawy, można też zaopatrzyć się w plastikowe ringo, mobilizujące do nurkowania nawet niezbyt lubiących ruch letników.

Nie tylko do wody

Jeśli chcesz mieć w swoim ogrodzie coś, co zrobi wrażenie nie tylko na dzieciach, to koniecznie powinieneś zastanowić się nad postawieniem w nim solidnie zbudowanej trampoliny. Ćwiczenia na niej angażują wszystkie mięśnie ciała, a w dodatku dostarczają wiele radości. Nie trzeba specjalnie namawiać swojego dziecka do tego, by skorzystało z trampoliny! Zabawki do ogrodu to absolutny must have!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 14 =