Floating jest tym, czego oczekuje każdy zmęczony i zestresowany jegomość–odcięciem się od bodźców zewnętrznych. Unoszenie się na wodzie w specjalnej kapsule deprywacyjnej przyprawi o gęsią skórkę cierpiących na klaustrofobię, a niezlęknionych i otwartych na nowe wyzwania oczyści ze złych emocji i lęków. Zobacz, co musisz wiedzieć przed seansem, by stres niewiedzy nie przeszkodził ci w pełni wykorzystać terapię antygrawitacyjną.
Przygotuj się na relaks
Celem tej metody relaksacji jest reset i totalne wyciszenie, dlatego też tuż przed zabiegiem zaleca się powstrzymanie się od spożywania wszelkiego rodzaju „pobudzaczy”, jak kawa, napoje energetyczne, żeń-szeń. Warto również zadbać, by podczas sesji nie towarzyszyło ci uczucie głodu, najlepiej w postaci lekkiego posiłku, zjedzonego około godziny przed wejściem do kapsuły. Ta sama zasada tyczy się toalety. Przecież nie chcesz, by czynności fizjologiczne przerwały bieg relaksacji i zepsuły nastrój, który właśnie się wytworzył. Jak podczas niemalże każdego sensu z użyciem wody, rekomenduje się paniom zmycie makijażu i pozbycie się biżuterii, która niepotrzebnie może krępować ruchy, uciskać, a być może wejść w reakcję z wodą o wysokim zasoleniu. Popsuty ulubiony zegarek też raczej nie ucieszy. By móc wejść do kabiny floatingowej, wyposaż się w zestaw basenowy: strój kąpielowy, klapki i ręcznik. Tuż przed sesją zaleca się wzięcie prysznica, by dokładnie zmyć wszelkie kremy balsamy, które mogą przedostać się do wody w kapsule, a także zabezpieczenie (czepek, gumka) długich włosów.
Bo liczy się to, co jest w środku
Będą już w samej kapsule, poznaj kilka wskazówek, dzięki którym unoszenie na wodzie będzie prawdziwą przyjemnością. Mimo, że w kapsule znajduje się przycisk do włączenia światła, to specjaliście rekomendują niekorzystanie w niego, by w ciemności wytworzyć klimat do pełnej relaksacji. Sama kapsuła powinna być zamknięta, a nastrojowa muzyka własna, bądź przygotowana przez gabinet, uprzyjemni ci chwile spędzone na wodzie. By zminimalizować ryzyko zachlapania, czy zalania oczu, należy przejść stopniowo z pozycji siedzącej do leżenia. Delikatność ruchów pozwoli ci uniknąć nadmiernego ruchu wody. Następnie odchylasz głowę do tyłu, zanurzasz uszy, a ręce układasz wzdłuż ciała i pozwalasz ciału odpocząć. Dodatkowym udogodnieniem dla wymagających są zagłówek, czy okulary ochronne. Pamiętaj–do kapsuły nie wnosisz żadnych akcesoriów i postępujesz zgodnie z instrukcją korzystania z urządzenia.
Błogostan pod prysznicem
W związku z tym, że woda w kapsule zawiera duże stężenie soli, tuż po zakończeniu zabiegu, sygnalizowanym migającym światełkiem LED i sygnałem dźwiękowym, udaj się pod prysznic. Zmyj sól z całego ciała i włosów. Koniecznie też nawilż skórę, która może wydawać się nieco przesuszona. Pamiętaj, by jeszcze w kapsule tuż po seansie głębokiej relaksacji w wodzie nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. Jesteś przecież w wodzie i o tym zawsze należy pamiętać. Koniec sesji oznacza wyjście z kapsuły.
Relaksu nigdy za wiele, więc po stresować się rzeczami technicznymi, o których można przeczytać przed seansem. Jeśli masz wątpliwości, czy to forma odpoczynku dla ciebie, z czym się wiąże i jakie daje efekty umów się na rozmowę w gabinecie i rozwiej swoje wątpliwości. Nie warto rezygnować z relaksu z powodu niewiedzy. Czytaj, pytaj i daj się ponieść oczyszczającym właściwościom wody.
Artykuł partnerski przygotowany przy udziale firmy Magia Dla Ciała |
Ostatnie komentarze
Ewa
Basia
Mariola
223
Ewa
Krzysztof Ziarniecki