Czym jest carbo i kiedy je stosować?

iplywamy 08:20

Czym jest carbo i kiedy je stosować?

czym-jest-carbo-i-kiedy-je-stosowac

Czym jest carbo i kiedy je stosować?

Głównym składnikiem odżywek typu carbo, są węglowodany. Stosuje się je przede wszystkim, w celu uzupełnienia niedoboru energii u osób, które uprawiają dyscypliny sportu wymagające intensywnego wysiłku.

Najpopularniejsze formy odżywek carbo

Carbo są dostępne w formie gotowych preparatów do picia w butelkach, jak i do własnoręcznego przygotowania z proszku. Wiele odżywek typu carbo, zawiera także białko (gainer) jak i witaminy i minerały, uzupełniające niedobory powstające podczas treningu. Carbo stosuje się także podczas wysiłku fizycznego, w formie łatwo wchłanialnych, skoncentrowanych żelów. Do stosowania odżywek carbo zachęca zwykle ich niska cena – są one znacznie tańsze od na przykład odżywek białkowych.

Kiedy stosować odżywki carbo?

Carbo zmniejszają uczucie zmęczenia po treningu, wspierają budowanie mięśni i chronią przed nadmierną utratą masy mięśniowej. Nie powinny być natomiast stosowane w dużych ilościach przez osoby na diecie, ponieważ mogą prowadzić do otyłości. Ostrożnie należy stosować je przy cukrzycy – w takiej sytuacji, zarówno suplementacja, jak i plan treningowy, powinien być konsultowany z lekarzem. Należy pamiętać o tym, że odżywki Carbo zawierają sporo kalorii i węglowodanów, które należy wliczyć w dzienne zapotrzebowanie.

Odżywki tego typu będą raczej niewskazane dla osób, które chcą schudnąć i zbudować masę mięśniową. W połączeniu z białkiem, stosuje się je raczej u osób szczupłych, które mają problemy z nabraniem masy mięśniowej. Są dobrym wyborem dla osób, które uprawiają sporty wytrzymałościowe, jak bieganie czy kolarstwo, i zależy im na zbudowaniu odpowiedniego zapasu glikogenu.

Odżywki carbo są dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z zaspokojeniem dziennego zapotrzebowania na kalorie i węglowodany z diety. Do takiego stanu dochodzi często podczas intensywnych treningów, na przykład przed startem w zawodach. Węglowodany w diecie można uzupełnić z produktów skrobiowych, takich, jak pieczywo, makaron czy ziemniaki.

Sprawdź ofertę na Carbo https://www.megapower.pl/carbo-c-31_111.html

Źródło: MegaPower

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 11 =