Jak urządzić siłownię w niewielkim mieszkaniu?

iplywamy 08:12

Jak urządzić siłownię w niewielkim mieszkaniu?

silownia_w_domu

Treningi nie muszą się odbywać tylko na siłowni i w klubach fitness. Domowe zacisze to także idealne miejsce na aktywność fizyczną. Ćwicząc w domu, czujemy się swobodnie, nie jesteśmy skrępowani, możemy ćwiczyć w każdej wolnej chwili, nie wstydzimy się, gdy nasza sylwetka pozostawia wiele do życzenia. Aby poćwiczyć, nie musimy wychodzić z domu i tracić czasu na dojazdy do klubów fitness.

Nie każdy jednak dysponuje mieszkaniem o dużym metrażu, w którym można wygospodarować miejsce na domową siłownię. Na szczęście na rynku dostępne są przyrządy do ćwiczeń, które zajmują niewiele miejsca i zmieszczą się w każdym, nawet najmniejszym mieszkaniu.

Kettlebell

Coraz popularniejszym sprzętem do ćwiczeń jest kettlebell, który można kupić online w marbo-sport.pl. To odważniki przypominające wyglądem kulę z uchwytem. Ćwiczenia z kettlebell angażują do pracy wiele partii mięśni jednocześnie, zapewniają więc kompleksowy trening całego ciała. Zwiększają siłę i wytrzymałość. Przyspieszają spalanie kalorii i redukcję tkanki tłuszczowej.

Z kettlebell ćwiczyć może każdy, kto nie ma problemów ze zdrowiem i kontuzji. Ćwiczenia z odważnikami polecane są osobom, które nie chcą nadmiernie rozbudowywać mięśni i zwiększać ich masy, ale chcą tylko je wzmocnić. Ćwiczenia z kettlebell wysmuklają problematyczne partie ciała – pośladki, uda, łydki, ramiona.

Stepper

Stepper to jeden z najmniejszych i najtańszych przyrządów do ćwiczeń. Można go postawić wszędzie i schować np. pod łóżkiem, gdy skończymy trening. Ten sprzęt daje wiele możliwości. Poprawia wygląd dolnych partii ciała – pośladków, ud, łydek, wyszczupla je, wzmacnia i modeluje mięśnie. Ćwiczenia na stepperze to idealny sposób na pozbycie się cellulitu.

Stepper to urządzenie bezpieczne dla stawów, ćwiczenia na stepperze nie powodują kontuzji. To także idealne urządzenie do ćwiczeń dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z aktywnością fizyczną.

Hantle

Hantle to najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny sprzęt do ćwiczeń. To sprzęt niedrogi, zmieści się w każdym mieszkaniu, nawet tym o niewielkim metrażu. Dzięki hantlom można wykonać pełen trening.

Regularne treningi z hantlami rzeźbią i wzmacniają mięśnie bez nadmiernego ich rozbudowania, wysmuklają też sylwetkę. Pozwalają spalić więcej kalorii niż podczas treningów cardio. Hantle to wbrew pozorom sprzęt przeznaczony nie tylko dla mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + czternaście =